//////

Archive for Wrzesień, 2012

FIFA 2002 jest swoistą odmianą która pozwoliła wreszcie na nowości w świecie gier komputerowych. Trudno powiedzieć iż zmiana byłaby wielka, jednak po czasie na pewno każdy gracz jest w stanie to zrozumieć i docenić. Cóż więc tak naprawdę się zmieniło ? FIFA 2002 jakby nie patrzeć została chociażby ładniej wygładzona oraz wykonana pod względem menu, nie jest to wszystko, bowiem nawet animacje doczekały się swojej bogatszej osłony co na pewno fani odbiorą bardzo miło i zadowalająco. Jeśli chodzi o sam tryb rozgrywki to bardzo na szczęście się on nie zmienił, jednak żeby było ciekawiej, FIFA 2002 stała się grą która tak naprawdę daje nam możliwość wykonywania niesamowitych tricków w bardzo prosty sposób, dzięki czemu każdy gracz ma możliwość osiągnięcia fajnych akcji oraz powtórek które będą zawierały istny dech w piersiach. W grze można również pochwalić tryby, które zostały rozwinięte, niestety opcja sezonu jeszcze i tutaj posiada swoje limity.

Osoby, które oglądały film Matrix mogą być przerażone tym, że wizja świata zdominowanego przez maszyny powoli zaczyna się urzeczywistniać, a to za sprawą coraz nowszych technologii powstających praktycznie każdego dnia. Czy jednak faktycznie dojdziemy do tego stopnia rozwoju, że sztuczna inteligencja zacznie nad nami dominować? Otóż praktycznie przez cały czas trwają badania nad tym zagadnieniem, ale schodzą obecnie raczej na nurt teoretyczny, ponieważ w praktyce sztuczna inteligencja przy naszym poziomie zaawansowania jest nieosiągalna. Oczywiście potrafimy stworzyć robota naśladującego człowieka, a nawet bardzo do niego podobnego, ale nie jest to jednostka, która myśli i cokolwiek czuje. To po prostu taki sam robot jak wszystkie pozostałe, który jednak ma niestandardowy wygląd. Matrix być może na zawsze pozostanie wizją filmową i szczerze mówiąc jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kolejne inteligentne istoty na planecie na pewno byłyby zaskoczone jego funkcjonowaniem. Pomysł sztucznej inteligencji jest jednak nadzwyczajnie interesujący, a naukowcy pasjonaci prawdopodobnie nigdy go nie porzucą. Pasja bowiem jest warta każdego poświęcenia, nawet tego oddalonego niesamowicie w czasie.

Sztuczna inteligencja to w zasadzie jedno z najważniejszych marzeń współczesnej nauki. Pytaniem zasadniczym jest to, czy możemy w jakikolwiek sposób ją osiągnąć. Można powiedzieć, że na razie jedynie filmy naukowo fantastyczne umożliwiły nam jej poznanie. W realnym świecie nawet najbardziej skomplikowany robot naśladujący ludzkie funkcje w dalszym ciągu jest maszyną, która nie myśli w żaden sposób, ale jest zaprogramowana tak, aby wykonywać określone polecenia. Naukowcy jednak starają się stworzyć maszynę tak skomplikowaną i inteligentną, że zacznie sama tworzyć, a jej kreatywność przerośnie najśmielsze nawet oczekiwania. Można sobie wyobrazić w jakiej formie komputery mogłyby wykonywać codzienne obowiązki ludzi. Właściwie mogłyby zastąpić wszystkich pracowników lub wyręczyć ich w wielu zawodowych aspektach. Na razie jednak cały temat jest w sferze marzeń, chociaż często mówi się, że to co zostało wymyślone w popularno naukowych książkach lub tych fantastycznych jest do zrobienia w rzeczywistości nie wiadomo tylko w jakim czasie należy spodziewać się przełomu. Miejmy nadzieję, że się go niedługo wszyscy doczekamy. Byłby to prawdziwy sukces cywilizacyjny.

Zainteresowanie poszczególnymi zespołami oraz rodzajami muzyki, w zasadzie zmienia się z miesiąca na miesiąc. Wciąż powstają nowe zespoły, które poprzez ledwie jedną piosenkę zdobywają serca młodych osób. Czy rzeczywiście aż tak niewiele potrzeba jest do tego, by zdobyć rynek muzyczny? Owszem, ale tylko krótkoterminowo. Przykładowo zespół Feel nagrał atrakcyjnych piosenek dosyć dużo, a mimo wszystko jakby zniknęli z rynku. Tym samym również i zainteresowanie ich utworami w sposób znaczący zmalało. Edyta Bartosiewicz po latach nieobecności na rynku postanowiła wydać nowe mp3 i pliki audio. Większość osób młodych zapomniała o istnieniu artystki, a ta będzie miała strasznie trudno miała by wrócić na szczyty popularności. Identycznie Justyna Steczkowska, która miłej dla ucha piosenki nie nagrała od wielu lat.

Ludzie powinni być szczęśliwi, że mają szansę obcować z nowoczesną techniką. Mowa tu oczywiście o komputerach, które na rynku zrobiły ogromną furorę. Naprawdę trudno się dziwić skoro dzięki nim można tak wiele zdziałać. Niektórzy nawet wirtualnie pracują i zarabiają duże pieniądze. Kto by pomyślał, że przyjdzie dzień kiedy to we własnym domu będzie można dorobić się majątku. Społeczeństwo za bardzo nie docenia tego co ma. Mianowicie jest brak szacunku do tych nowoczesnych narzędzi a przecież ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich. Tak to już jest, aktualne pokolenie nie miało okazji przekonać się jak ciężko jest funkcjonować bez dotyku techniki. Rzeczy, które obecnie są czymś naturalnym dawniej sprawiały ogromne kłopoty, nie było organizacji. Przez rozwój wszystko się zmieniło, najwygodniejsze czasy jakie kiedykolwiek były. Wszystko jest o wiele łatwiejsze, oszczędność przede wszystkim czasu i stresu. Patrząc na to jak wszystko idzie do przodu trzeba mieć świadomość, że jeszcze teraz może zdarzyć się różnie, nowoczesność górą.